MENU

Історія служби Коропського відділення

До 21 грудня 2012 року Коропська  районна санітарно-епідеміологічна станція  відносилася до ІІІ категорії. Обслуговувала територію району, який займає площу 1,3 тис. кв. км. з населенням  26972  людей, в т.ч. городського 7859, сільського 19113 станом на 01.01.2010.



В районі знаходиться 67 населених пунктів. Розміщено 27 загальноосвітніх шкіл,5 дитячих дошкільних закладів, медичне обслуговування здійснюють 2 лікарні, 7 амбулаторій, 31 ФАП, 11 аптечних закладів.

Водопостачання забезпечує 14 господарсько – питних водопроводи.

Санепідслужба району розпочала свою діяльність з утворення санепідвідділу при центральній районній лікарні в 1924 році  . Після визволення Коропщини від фашистських загарбників в 1944 році санепідстанцію очолила санітарний фельдшер Лисенко В.А. З 1958 року – санепідвідділ при ЦРЛ, який  в 1969  році  був реорганізований в районну санітарно – епідеміологічну станцію.

У 1965-1975 р.р. при кількості  населення в районі 64 тисячі  захворюваність крапельними інфекціями (кір, скарлатина, кашлюк) реєструвалась сотнями випадків, а через кожні чотири роки до 1200-1300 випадків. Спалахи дитячих інфекцій поступово  почали  зменшуватись з початком проведення щеплень проти дитячих інфекцій. Санепідстанція була забезпечена інжекторними штрикалками, які дозволяли при одній зарядці щепити до 45 осіб додержуючись техніки та правил щеплень.

У 1980 році  був зареєстрований спалах дифтерії у с.Розльоти, захворювання було завезено з Брянської області.

На протязі останніх 10 років в районі не зареєстровані спалахи групових захворювань гострими кишковими інфекціями та харчовими отруєннями,   інфекціями керованими засобами  імунопрофілактики.     Не зареєстровано  випадків захворювань таких як правець, дифтерія, черевний тиф, паратифи  та інших.

Проводиться активна організаційна робота по імунопрофілактиці інфекційних захворювань. Не реєструвались професійні захворювання, покращилась якість питної води централізованого водопостачання.

В останній час станція мала в структурі санітарно-гігієнічний та епідеміологічний відділи, бактеріологічну та санітарно – гігієнічну лабораторії, дезинфекційний відділ та госпрозрахунковий відділ профілактичної дезинфекції. Працювали 6 лікарів, 19 середніх медичних працівників та 4 – молодшого персоналу.

Колектив райсанепідстанції наполегливо працював над покращенням санітарно – епідемічної ситуації в районі, та покращенням матеріальної бази закладу.

З початку 2013 року санепідслужба реформувалась у  Корюківське   міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби та Коропське районне відділення лабораторних досліджень. З травня 2015 року відбулися певні зміни в наіменуванні та посадах вже Корюківського міськрайонного управління ГУ ДСЕС у Чернігівській області та з листопада Коропського лаборатоного відділення Корюківського міськрайонного відділу.З червня 2021 року на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України від 2 червня 2021 року № 1103 «Про деякі питання організаційної діяльності державних установ - лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я України» Коропське відділення Новгород-Сіверського міськрайонного відділу Державної установи "Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров*я України"

uCoz